НЕТРИМАННЯ СЕЧІ

В ЧОЛОВІКІВ

 

завантажити інформацію для пацієнта >>

 

 

Що таке нетримання сечі?

Нетримання сечі - це неконтрольований витік сечі. Це не захворювання, а скоріше визначається як симптом. Типовою причиною нетримання сечі є хірургічне видалення передміхурової залози та подальша несправність м’язів сфінктера уретри.

Типи нетримання сечі

Щоб встановити, чи страждаєте ви від нетримання сечі, потрібно спочатку пройти всі консервативні форми терапії, такі як тренування м’язів тазового дна, і зачекати принаймні шість-дев'ять місяців після операції на простаті. Якщо нетримання сечі продовжується, єдиним засобом покращення ситуації або лікування може бути установка імплантата для підтримки функції сфінктера.

 

Загалом, ми можемо виділити три ступені нетримання сечі після операції на простаті:

 

Ступінь I: Незначна втрата сечі під час напружених фізичних навантажень, відсутність втрати сечі при лежанні.

Ступінь II: Помірна втрата сечі під час легких фізичних навантажень або при зміні положення, відсутність втрати сечі при лежанні.

 

Ступінь III: Сильна втрата сечі навіть без фізичних навантажень, а іноді і втрата навіть при лежанні.

Повне нетримання сечі

На додаток до трьохступеневої класифікації, повне нетримання сечі (форма III ступеня нетримання) - це миттєва повна втрата всієї сечі без можливості стримуватися принаймні на декілька секунд.

 

 

Способи лікування

Нехірургічний спосіб лікування

Після перенесеної радикальної простатектомії багато чоловіків страждають від тимчасового нетримання сечі, яке зникає через декілька місяців. Консервативні методи лікування нетримання сечі включають:

 

• Тренування м’язів тазового дна

• Електростимуляція

• Тренування сечового міхура

• Зміна режиму вживання рідини (зменшення кількості рідини, уникання вживання кави, які можуть дратувати сечовий міхур)

 

Якщо нетримання сечі не зникне протягом першого року після простатектомії, лікар може призначити хірургічне лікування.

 

Хірургічні способи лікування

• Об’ємо-утворюючий апарат

• Імплантати

 

Імплантати встановлюються на такому самому принципі: вони запобігають або зменшують мимовільну втрату сечі за рахунок стискання уретри.

 

Система ATOMS

Навіщо встановлювати імплантат?

Чому він має бути регульованого об’єму?

 

ATOMS - це довготривалий імплантат регульованого об’єму, який підходить для всіх ступенів нетримання сечі, крім повного нетримання сечі. На відміну від більшості інших наявних на сьогодні систем, ATOMS можна регулювати без подальшого хірургічного втручання і система не потребує ручного регулювання пацієнтом механічних деталей (н-д. насоси).

 

 

 

Після того, як лікар налаштував систему відповідно до вашого індивідуального рівня діяльності, все, що вам потрібно зробити, це дозволити ATOMS робити свою роботу!

 

Що включає хірургічне втручання?

 

Операція малоінвазивна і як правило займає не більше 30 - 60 хвилин. Зазвичай вона проводиться під загальною або спінальною анестезією. Імплантат вставляється через невеликий розріз під мошонкою, а центральна подушка розміщується безпосередньо під сечовипускним каналом. Хірург використовує трансобтураторний підхід, який був випробуваний під час тисячних імплантацій слінгів у жінок, щоб закріпити сітчастий кронштейн навколо кісткової структури під шкірою і тим самим закріпити систему на місці. Потім порт з титану і силікону імплантується в мошонку. Цей порт необхідний для наступних налаштувань системи.

 

Деякі пацієнти відчувають сухість відразу після операції. Однак пацієнти, які не відчувають сухості після операції, повинні зачекати 3-4 тижні, поки не загоїться місце операції для здійснення першої корекції.

 

 

Як здійснюється налаштування ATOMS?

 

Систему ATOMS можна налаштувати відповідно до індивідуальних потреб пацієнта за допомогою порту, імплантованого в мошонку. Лікар вводить порт з рідиною, яка потім проходить через катетер і заповнює подушку, що знаходиться під сечовипускним каналом. По мірі заповнення подушки тиск на сечівник поступово збільшується. Надалі правильно налаштований тиск дозволить пацієнту краще утримувати сечу. Цілком імовірно, що кожен пацієнт потребує певних коригувань для ідеального об’єму наповнення.

 

Переваги ATOMS

 

Основними перевагами системи є можливість здійснювати регулювання і надійне кріплення за допомогою сітчастих кронштейнів. Для здійснення коригувань не потрібні ніякі повторні операції, а надійна фіксація гарантує, що система не буде зміщуватися. Вона залишається на місці для досягнення максимального ефекту. Іншою перевагою є те, що імплантат не містить механічних компонентів, тобто, для роботи системи або сечовипускання, не потрібно активувати ніякі компоненти системи. Система призначена для довготривалого налагодження, яке лікар може зробити дуже легко.

 

 

 

 

 

 

Поширені запитання

Чи можна здійснювати огляд або оперувати сечовий міхур з установленим імплантатом?

Так. Для звичайного огляду сечового міхура на УЗД ніяких особливих запобіжних заходів не вимагається. У випадку хірургічного втручання (ендоскопія через уретру), наприклад, камінці в сечоводі, АТОМС можна спорожнити перед здійсненням процедури. Ми настійно рекомендуємо звернутися до хірурга, який знає про ATOMS, а в ідеалі, має досвід роботи із системою.

 

Яких видів фізичної діяльності слід уникати?

 

Бажано утриматися від таких видів занять спортом, як верхова їзда та їзда на велосипеді, які спричиняють додатковий тиск на імплантат. У деяких випадках спеціальне велосипедне сідло може допомогти, якщо це рекомендовано вашим хірургом. Потрібно враховувати, що кожен додатковий тиск на імплантат може поставити під загрозу термін придатності та ефективність такого імплантату. Крім цього, інших основних фізичних обмежень немає. Ви повинні повернутись до звичного способу життя після загоєння ран.

 

Чи можна робити рентген або МРТ з імплантованою системою?

Так. Весь імплантат, включаючи титановий порт, є неферомагнітним, а це означає, що будь-який вид медичних томографічних обстежень (рентген, КТ, МРТ, ультразвук) є безпечним. Проте, перед будь-яким таким обстеженням покажіть свій імплантаційний талон медичному персоналу.

 

Яких побічних ефектів слід очікувати?

 

Система ATOMS складається з біосумісних, перевірених компонентів. В основному вона виготовляється з силікону, титану та поліпропілену медичного класу, які вже десятиліття використовуються для виготовлення різних медичних виробів. Побічні реакції пацієнтів виникають рідкісно, однак, як і у випадку з будь-яким імплантатом, завжди є ризики, про які ваш хірург повинен детально розповісти. Більш поширеними побічними ефектами є прямий післяопераційний перінеальний біль, який може тривати більше двох тижнів, оніміння або підвищена чутливість навколо мошонки, головки або пахової зони.

Ефективність терапії за допомогою системи ATOMS не може бути гарантована і залежить від різних факторів, наприклад ступеню нетримання сечі, загального показника здоров'я перед операцією тощо. Будь ласка, проконсультуйтеся детально з лікарем про всі можливі ризики та побічні ефекти.

 

 

 

Переваги проведення операцій в клініці «Центр сучасної урології»:

 

  • операції проводяться згідно сучасних міжнародних стандартів на передовому обладнанні COVIDIEN, KARL STORZ, MARTIN, STRIKER.
  • операції проводяться досвідченими хірургами-урологами, які пройшли навчання в європейських та канадських клініках, а також є практикуючими хірургами в Національному інституті раку в Києві;
  • комфортне перебування в нових палатах в сучасному медичному центрі;
  • можливість організації проживання близьких безпосередньо біля клініки;
  • постійний догляд та цілодобовий супровід медичним персоналом в післяопераційному періоді.

 

 

 

Лапароскопічні операції в урології та онкоурології

в Центрі сучасної урології в Києві

+38 (096) 643-55-95

+38 (093) 465-55-95

+38 (099) 412-55-95

e-mail: info@urology.net.ua

urology.net.ua

Київ, вул. Васильківська, 45

(консультаційний кабінет)

Крюківщина (Київська обл.), вул. Ярослава Мудрого 51

(стаціонарна допомога)

ЦЕНТР СУЧАСНОЇ УРОЛОГІЇ

Київ, вул. Васильківська, 45  (консультації)

Крюківщина, вул. Ярослава Мудрого 51 (стаціонар)

+380966435595, +380934655595, +380994125595