ЦЕНТР СУЧАСНОЇ УРОЛОГІЇ

UROLOGY MODERN CENTER KYIV UKRAINE

РЕЗЕКЦІЯ НИРКИ

ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧА ОПЕРАЦІЯ

Що таке резекція нирки

Резекція нирки - це органозберігаюча операція з видалення частини нирки при доброякісних і злоякісних пухлинах. Завдяки щадному втручанню, зберігається функціональність прооперованої нирки. Орган продовжує працювати, що особливо важливо при пошкодженні або відсутності другої нирки. Резекція проводиться в межах здорових тканин, забезпечуючи максимальну радикальність при органозберігаючій технології. У «Центрі сучасної урології» подібні операції виконуються як відкритим, так і лапароскопічним доступом, що мінімізує операційну травму і забезпечує швидке відновлення пацієнта.

 

Враховуючи дані клінічних досліджень, резекція нирки забезпечує кращі онкологічні та функціональні результати, ніж радикальна нефректомія (повне видалення ураженої пухлиною нирки), незважаючи на обраний хірургічний доступ – відкритий чи лапароскопічний.

 

Дізнатися більше про діагностику та лікування раку нирки в Україні >>

Чому потрібна операція

Деякі захворювання нирок добре піддаються консервативної терапії, але в окремих випадках, єдиним результативним способом лікування, є операція. При пухлинах нирок, як правило, показано оперативне лікування. При травматичному пошкодженні паренхіми, туберкульозному процесі або пухлини злоякісного характеру, втручання слід провести не відкладаючи.

 

Раціональність, безпеку і можливість резекції нирки лікар встановлює за результатами комплексного передопераційного обстеження.

Наш пріоритет - зберегти нирку!

«За європейськими рекомендаціями, при пухлині нирки більше 4 см має виконуватися нефректомія – повне видалення органу. Пухлина в 4 см – це, приблизно, як м'ячик для настільного тенісу. Ми розробили і використовуємо N.C.I.U. нефрометрію, яка враховує локалізацію пухлини і дає більше шансів пацієнту на органозберігаюче лікування.» - проф. Стаховський Едуард Олександрович, уролог, онколог, голова Спілки онкоурологів України.

 

Обстежити нирки можна в Центрі сучасної урології в Києві запис на консультацію +380966435595, +380934655595, +380994125595.

 

Далі ми більш детально поговоримо про симптоми, діагностику та сучасні методи лікування раку нирки.

Показання до резекції нирки

Резекція нирки рекомендована, якщо ураження  охоплює не весь орган, а лише його частина. Найбільш частими показаннями до операції є:

  • пухлини нирки;
  • ускладнені кісти нирки;
  • часткове травматичне пошкодження органу.

 

Показання до резекції нирки чи нефректомії мають базуватись на нефрометрії за NCIU (визначенні частки функціонуючої паренхіми нирки та локалізації пухлини). Виконання резекції нирки показане при наявності більше 55% функціонуючої паренхіми нирки на боці ураження.

 

Українськими вченими розроблений спосіб визначення показань до резекції нирки при нирково-клітинному раку на основі нефрометрії. Суть методу полягає у визначенні відростка збереженої функціонуючої паренхіми нирки на стороні ураження, що дозволяє точніше оцінити характер пухлинного ураження нирки і вибрати оптимальний вид лікування.

 

Дану нефрометричну систему оцінки пухлинного ураження з визначенням збереженої функціонуючої паренхіми нирки, що дозволяє визначити показання до резекції нирки, розроблену онкоурологами Стаховським Е.А., Вітруком Ю.В., Войленко О.А. і Стаховським О.Е., назвали "N.C.I.Ukraine - нефрометрія".

 

"Використання хірургом N.C.I.U. нефрометрії дає більше шансів на органозберігаюче лікування  - резекцію нирки – навіть для пацієнтів з пухлиною нирки більше 4 см, тобто більше за м’ячик для настільного тенісу." - онкоуролог, к.м.н. Вітрук Юрій Васильович.

«Показання до циторедуктивної резекції нирки повинні базуватися на основі N.C.I.U.-нефрометрії та IMDC ризик фактору.  Метою нашого дослідження було визначити показання та оцінити ефективність резекції нирки при метастатичному нирково-клітинному раку.  Показання до резекції нирки при мНКР були: циторедуктивна резекція при RFPV (об'єм функціонуючої паренхіми нирки) більше 56% та локалізації пухлини полюс нирки (U чи I)– 45 (65,2%), латерально ( C )– 18 (26,1%), медіально (N) – 6 (8,7%), розмір складав менше 30 мм.

 

Зокрема, наше дослідження показало достовірне зниження ризику смерті у пацієнтів, яким було виконано резекцію нирки у порівнянні з тими пацієнтами, яким було виконано нефректомію.» – зазначає Вітрук Юрій Васильович, к.м.н., онкоуролог.

 

Отримати консультацію, пройти сучасну діагностику та отримати найоптимальніший вибір операції Ви можете в Центрі сучасної урології" в Крюківщині. Запис на консультацію в Києві за телефонами: +380966435595, +380934655595, +380994125595 .

ОРГАНОЗБЕРІГАЮЧІ ОПЕРАЦІЇ НА НИРЦІ

«Плануючи органозберігаючу стратегію лікування, необхідно враховувати те, що центральні пухлини нирки є більш агресивними та відповідно мають вищий ризик локального рецидиву і віддаленого метастазування.» – Вітрук Юрій Васильович

 

Органозберігаючі операції виконуються для пухлин розміром до 4 см і дозволяють досягти гарних результатів виживаності пацієнтів. Органозберігаючі операції при пухлинах більше 4 см в діаметрі можуть виконуватись пацієнтам в медичних закладах, що мають великий досвід подібних втручань.  Можливо видалити пухлину, зберігши при цьому орган. З однією третиною нирки пацієнт може жити звичайним життям.

 

"Якщо пухлина не торкнулася нефрону і знаходиться не в центрі органу, можливо зберегти до 90% нирки"

 

При раку нирки важливіше місце розташування пухлини, а не її розмір.  Якщо новоутворення знаходиться в центрі, це ускладнює завдання хірурга, але врятувати 70-80% органа все ще можливо.

 

"Нефрон - частина нирки, яка відповідає за фільтрацію крові і утворення сечі."

ЛАПАРОСКОПІЧНІ ОПЕРАЦІІ ПРИ РАКУ НИРКИ

Оптимальним показанням до лапароскопічна операції є пухлина відносно малих розмірів, що розміщена на периферії. Лапароскопічна радикальна нефректомія (видалення нирки) є менш травматичним методом у порівнянні з відкритою операцією, однак визнаним недоліком є більш тривалий час теплової ішемії та більший відсоток інтра– та післяопераційних ускладнень.

 

Хірургічне лікування малих, високодиференційованих пухлин нирок практично завжди ефективне. Тому в післяопераційний період не є обов’язковим прицільний рентгенологічний контроль за всіма категоріями пацієнтів.  Залежно від ризику рецидиву чи метастазів, лікар вибирає і режим спостереження.

АКТИВНЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ПРИ РАКУ НИРКИ

«На сьогоднішній день ми мало спілкуємося про активне спостереження при раку нирки. Цей метод лікування присутній в міжнародній урології. І такий підхід може бути застосований саме до пацієнтів похилого віку. Активне спостереження може бути доцільним, коли пухлина невеликого розміру (3-4 см) - пухлини до 4 см метастазують лише у 8% випадків - а пацієнт має важку супутню патологію.» – зазначає проф. Стаховський Едуард Олександрович.

Більше про активне спостереження Ви можете дізнатися під час консультації з провідними онкоурологами України в "Центрі сучасної урології" в Києві (запис за телефонами +380966435595, +380934655595, +380994125595 .

Органозберігаюча хірургія є в пріоритеті. Основна задача хірурга-уролога сьогодні – це зберегти нирку, а не проводити повне видалення нирки (нефректомію), особливо при таких захворюваннях як гідронефроз, сечокам’яна хвороба, при доброякісних пухлинах, вроджених аномалія, та навіть при раку нирки є велика вірогідність зберегти орган.

 

Діагностика та лікування захворювань нирки в «Центрі сучасної урології» Київ / Крюківщина.

 

Запис на консультацію: +380966435595, +380934655595, +380994125595

РЕЗЕКЦІЯ НИРКИ В КИЄВІ