Біопсія простати Київ

Промежинна біопсія передміхурової залози під УЗД контролем в Києві.

Не інфікує передміхурову залозу
Не викликає кровотеч в пряму кишку
Не має «мертвих зон»

Перед біопсією лікар може рекомендувати зробити мпМРТ простати.

Шукаєте, де зробити біопсію простати? Записуйтесь на консультацію до уролога Київ, Васильківська 45.

Важливо, яку саме біопсію робити і де

"Важливе значення має саме, яку біопсію ми робимо. - зазначає у відео на онлайн конференції професор Стаховський Едуард Олександрович, д.мед.н., онкоуролог. - Протягом останніх 5 років ми не проводимо трансректальну біопсію.

Я вважаю, що трансректальна біопсія уже не зовсім коректна на сьогоднішній день з огляду на ряд недоліків, про які лікарі постійно говорять, але нічого не змінюється.

В своїй практиці ми проводимо промежинну біопсію простати. По-перше така біопсія, на відміну від ректальної, ☑ не інфікує передміхурову залозу, ☑ не викликає кровотеч в пряму кишку, і найголовніше ☑ не має «мертвих зон».

В передміхуровій залозі є так звані «мертві зони», звідки неможливо взяти тканину при трансректальній біопсії – а там може локалізуватися до 30% злоякісних пухлин у передній зоні або верхівці простати. А промежинна біопсія дає можливість взяти тканину з будь-якої точки простати, з якої ми вважаємо за потрібне.

Тому я закликаю лікарів-урологів переходити від трансректальної до промежинної біопсії."

⟶ Протягом останніх 5 років ми не проводимо трансректальну біопсію - лише промежинну.

Якісне МРТ дозволяє уникнути непотрібної біопсії простати

У діагностиці раку простати сьогодні важливу місце займає МРТ.

Сьогодні біопсію виконують часто, коли онкомаркер ПСА підвищений. І саме МРТ (магнітно-резонансна томографія) дозволяє, за даними багатьох досліджень, зменшити кількість біопсій майже у 30% пацієнтів. Тобто якщо на МРТ не буде підозрілого місця, то можливо і біопсію не варто робити.

Ключовим моментом є зробити МРТ до біопсії. Тобто не робити біопсію, а потім МРТ. Найважливішу роль відіграє саме людина, що буде оцінювати МРТ-знімок.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) використовується як метод вибору для неінвазивної візуалізації передміхурової залози вже досить давно.

Мультипараметричну МРТ (мпМРТ) можна використовувати для стадіювання і характеризування РПЗ.

Перевагами МРТ є високе контрастування і характеризування м’яких тканин, отримання мультипараметричних зображень, можливість мультипланарної реконструкції, сучасні обчислювальні методи для оцінювання функції. МРТ можна виконувати з внутрішньовенним введенням контрастної речовини або без нього.

Для діагностики раку простати мультипараметричну МРТ потрібно робити обов'язково з контрастом.

За допомогою МРТ дослідження розрізняють 36 зон в передміхуровій залозі, і саме ці зони важливі для лікаря-хірурга для вирішення подальшої тактики лікування.

Перед біопсією простати бажано робити мультипараметричну МРТ – це дозволить точніше оцінити зміни в передміхуровій залозі, а також отримати чітку інформацію про наявність вогнищ, які мають значення перед проведенням біопсії.

Висновок: для того щоб уникнути потенційної біопсії, можна зробити якісне МРТ.

⟶ Перед біопсією простати бажано робити мультипараметричну МРТ з контрастом

Ціна процедури залежить від методу виконання та який саме лікар-уролог буде виконувати біопсію. Дізнатися вартість консультації (професора чи доктора медичних наук) та ціну біопсії простати можна за телефонами:

+38 (099) 412 55 95
+38 (073) 465 55 95
+38 (096) 643 55 95

Біопсія простати ціна Київ

Біопсія при раку простати

Біопсія передміхурової залози є "золотим" стандартом діагностики раку.

Для діагностики раку передміхурової залози проводиться трансректальна або промежина (трансперинеальна) біопсія, що, за Європейськими стандартами, має обов’язково робитися під УЗД контролем.

Цей вид раку успішно лікується, якщо виявити захворювання вчасно. Отже секрет успішного лікування – це виявити рак на самих ранніх стадіях, що і допомагає зробити біопсія.

Показання до проведення біопсії простати:

  • виявлення пухлини простати при пальцевому ректальному дослідженні;

  • підвищений рівень ПСА (простат-специфічного антигену) у крові;

  • візуалізація підозрілих на рак ділянок простати за результатами УЗД.

Відповідно до рекомендацій Європейської асоціації урології біопсія передміхурової залози під контролем УЗД є стандартною діагностичною процедурою.

Лікарю необхідно лише обрати один із двох способів виконання цієї маніпуляції - трансректальний чи промежинний.

За статистикою, найбільш частим місцем появи ракової пухлини (80%) є периферична зона простати, тому для початку рекомендують брати біопсію саме з цієї ділянки. Біопсія передміхурової залози має робитися з 12 точок.

Промежинна біопсія передміхурової залози краща

Промежинна біопсія має ряд переваг над трансректальною біопсією простати, зокрема при використанні промежинної біопсії спостерігається нижчий ризик розвитку інфекційних ускладнень.

«Ми, як правило, виконуємо промежинну біопсію простати, вона дозволяє не інфікувати передміхурову залозу та дослідити будь-яку ділянку передміхурової залози, особливо ті зони, які не досяжні при трансректальній біопсії. Ця методика краща та більш достовірна.» - Стаховський Едуард Олександрович, професор, д.мед.н., уролог, онколог.

Зокрема таку біопсію можна виконати в "Центрі сучасної урології" в Крюківщині (Київська обл.).

Показання до промежинної біопсії:

  • наявність хронічних захворювань кишечника;

  • підвищений ризик інфікування та сепсису (цукровий діабет, імуносупресія тощо);

  • локалізація пухлини в ділянці верхівки або передньої частини передміхурової залози;

  • об’єм простати > 40 см3;

  • відсутність анального отвору внаслідок попередніх хірургічних втручань.

Недоліками промежинної біопсії можна вважати необхідність госпіталізації хворого і проведення загальної анестезії.

Трансректальна біопсія простати (ТРБП)

Сьогодні для первинної діагностики раку простати все ще урологами в Україні часто використовується трансректальна біопсія простати (ТРБП).

Переваги такої процедури:

  • короткий час;

  • можливість виконання в амбулаторних умовах;

  • мінімальна травматизація тканин;

  • відпадає необхідність застосування загальної анестезії або сильнодіючих місцевих анестетиків.

Серед недоліків трансректальної біопсії простати можна зазначити наступні:

  • можливість дослідження відносно меншої кількості зразків тканини порівняно з промежинним методом;

  • вищий ризик інфекцій;

  • складність виявлення раку, локалізованого у передній частині простати.

Слід зазначити, що для діагностування раку простати використовують обидва методи, проте провідні урологи все ж таки акцентують на використанні саме промежинної біопсії (про переваги якої ми розповіли вище).

Біопсія та МРТ. Ф’южн-біопсія

На сьогоднішній день при діагностиці онкоурологічних захворювань також використовуються такі методики як біопсія під контролем МРТ та ф’южн-біопсія.

Ф’южн-біопсія – це новітній метод діагностики, коли лікар проводить трансректальне УЗД і поєднує зображення з результатами МРТ, завдяки чому виходить тривимірне зображення простати. Отримана картинка дозволяє провести прицільний забір матеріалу в найскладніших місцях для визначення типу новоутворення.

Нагадуємо, що прицільна біопсія повинна виконуватися тільки при відомій локалізації пухлинного осередка.

Зараз ми розкажемо про діагностичний алгоритм, що був розроблений у відділенні пластичної та реконструктивної онкоурології Національного інституту раку та застосовується в "Центрі сучасної урології" в Києві.

1. При визначенні у пацієнта підвищеного рівня ПСА і позитивних результатах пальцевого ректального дослідження виконується біопсія під контролем УЗД.

2. Якщо пухлина не пальпується ректально, хворого направляють на мультипараметричну МРТ, а після – виконують трансректальне УЗД.

3. Виходячи з результатів цих досліджень, обирається варіант біопсії: трансректальна, промежинна або когнітивна (уявне поєднання зображень). Більш доцільним методом у цих випадках є промежинна біопсія.

Алгоритм діагностики раку простати

Де зробити біопсію простати в Києві

Сучасна діагностика та лікування захворювань простати разом з провідними онкоурологами України в «Центрі сучасної урології» в Києві (вул. Васильківська 45).
Попередній запис за телефонами

Детальніше про діагностику та лікування раку простати в Україні читайте тут